BMX Freestyle Size Chart SeasideBMX
Dviračių dydžių diagrama

BMX Freestyle Dydžių diagrama

Nėra universalaus BMX dydžio vadovo, kuris 100 % tiktų visiems. Ši lentelė sudaryta remiantis mūsų pačių patirtimi ir turėtų būti laikoma tik rekomendacija.

BMX dviračiai skirti triukams atlikti ir yra nedideli, todėl pagerėja jų reakcija, manevringumas ir juos lengviau valdyti. Pavyzdžiui, jei jūsų ūgis yra tarp 18 ir 20 colių, siūlytume sumažinti dydį ir rinktis 18 colių, kad važiavimo patirtis būtų kuo geresnė.

Laisvojo stiliaus BMX

Apytikslis amžius Ūgis (CM) Rato dydis Viršutinis remo vamzdis (nuo)
3-5 95-112 12" 12"
5-7 112-126 14" 13"
7-9 126-138 16" 15"
9-11 138-149 18" 17"
10-12 145-160 20" 19.5"-20.25"
11-13 150-168 20" 20"- 20,5"
13-15 160-175 20" 20,25-20,75"
15-17 175-183 20" 20.75"-21"
17+ 183+ 20" 21"+

Kruiziniai dviračiai

Apytikslis amžius Ūgis (CM) Rato dydis
13+ 160-170 22"
13+ 170-180 24"
15+ 180-185 26"
15+ 185+ 29"

 

Kaip išsirinkti BMX dviratį? Į ką atkreipti dėmesį?

BMX... Vieniems šios raidės yra neatsiejama gyvenimo dalis, gyvenimo būdas, kitiems – svajonė, o dar kiti nė nežino jų reikšmės. Nors BMX dviračiai daugiausia siejami su paaugliais ir jų gyvenimo būdu, visgi šio tipo dviračiai patinka ir suaugusiems, neabejingiems ekstrymui. Tad kaip išsirinkti BMX dviratį?

Kas yra BMX? Kam jis naudojamas?

Paprastai šio tipo dviračiai naudojami atlikti triukams ant žemės, turėklų, ore, važiavimui ir šokinėjimui tilteliais, rampomis ir pan. Taip pat yra šių dviračių tipas, kurį atitinkantys skirti lenktynėms.

Kuo BMX skiriasi nuo įprasto dviračio?

BMX sparčiai užkariavo jaunuolių simpatijas Lietuvoje ir ne tik. Nuo įprasto dviračio šis skiriasi tuo, jog yra žemas, sėdimoji pozicija atrodo net nepatogi, ratai platūs, vairas aukštas. Jie pritaikyti atlikti triukus ne tik ant žemės, bet ir ore, todėl turi tvirtą, bet lengvą rėmą, patvarius ratlankius, storas padangas, papildomus sutvirtinimus turintį vairą, kuris neretai turi apsisukimo 360 laipsnių kampu funkciją, taip pat dviračiai turi neamortizuojančią priekinę šakę.

Ką įvertinti, renkantis šį dviratį

Savybės:

  • Lengvumas ir patvarumas. BMX dalys turėtų būti lengvos ir patogios atlikti triukus, tačiau drauge dviratis turi būti ir patvarus.
  • Maža priekinė žvaigždė. Aspektas ypač svarbus, jei planuojate su dviračiu daryti triukus. Žvaigždė turėtų turėti ne daugiau kaip 30 dantukų, jei dviratis bus skirtas triukams. Jei dviratis reikalingas lenktynėms, sparčiam važiavimui, rinkitės daugiau dantukų turinčią žvaigždę – toks dviratis bus sunkesnis.
  • Viena pavara. Šio tipo dviračiams būdinga tik viena pavara.
  • Stabdžiai. Įprastai BMX dviračiai stabdžių neturi – tai vienas iš jų išskirtinių bruožų. Tačiau yra modelių ir su stabdžiais – tokį rekomenduojama rinktis pradedantiesiems, perkantiems pirmąjį savo BMX.
  • Ratlankiai. Jei planuojate atlikinėti triukus, šokinėti ant ratų, prioritetą teikite dvigubas sieneles turintiems ratlankiams – jiems nebaisus didesnis krūvis.
  • Veržlės. Jos turėtų būti uždengtos.

Kaip dažnai bus naudojamas?

  • Profesionaliam dažnam naudojimui. Nebijokite investuoti, prioritetą teikite patvarumui ir aukštai kokybei.
  • Retam naudojimui laisvalaikiu. Galima rinktis pigesnį variantą, tačiau atsižvelkite į gamintoją ir prioritetą teikite patikimiems.

Dizainas

BMX dviratį atskirti nuo įprasto nesunku, nes pirmiausia jį išduoda išvaizda. Neretas jį gali palaikyti net vaikišku, mat tokį įspūdį sukuria žema geometrija su pakankamai žemoje pozicijoje esančiu balneliu.
Vairas. Jis aukštas, išriestas į viršų, papildomai sutvirtintas.
Balnelis. Žemoje pozicijoje, pasviręs.
Priekinė šakė – neamortizuojanti.
Dizainui svarbus ir koloritas. Mūsų asortimente BMX dviračius rinkitės tiek universalių, neutralių, tiek ryškių ir labai išraiškingų spalvų: nuo juodų, pilkų iki žalių, oranžinių, geltonų, raudonų, mėlynų ir kt. 

BMX dviračių tipai:

  • Lenktyniniai (Race): lengvi, skirti greičiui išvystyti. Tiks tiems, kurie propaguoja profesionalų sportą, dalyvauja lenktynėse.
  • Triukams (Freestyle): manevringi, turi lygesnes ir platesnes padangas, daugiau stipinų. Bus geriausias pasirinkimas, jei ketinate mokytis triukų.

Iš ko pagamintas rėmas?

Siekiant maksimalaus patvarumo ir norint jį suderinti su lengvumo aspektu prioritetą teikite iš plieno pagamintam rėmui ir vairui. Būtent plieniniai BMX dviračiai su aliumininiais ratlankiais Jūsų laukia mūsų pasiūloje.

Padangos: tipas, matmenys, dydis

BMX dviračiai turi išsiskiriančias plačias padangas. Ratų dydis paprastai yra 20 arba 24 coliai. 

Dviračių dydžiai: kaip skirstomi?

Nors vizualiai BMX dviračiai yra mažesni už kitų tipų dviračius, tačiau renkantis į dydį svarbu atsižvelgti. Kaip paskaičiuoti, koks dydis Jums tinkamiausias? Vienas iš populiariausių skaičiavimo metodų yra vertinti viršutinio vamzdžio ilgį ir naudotojo ūgį – kuo naudotojas aukštesnis, tuo vamzdis turėtų būti ilgesnis.
Mūsų asortimente rinkitės skirtus paaugliams ir universalius dviračius, 20 colių.

Kaina

Kiek galite skirti savo naujajam BMX dviračiui? Biudžetą planuokite racionaliai. Jei tai bus pirmasis tokio tipo Jūsų dviratis, neinvestuokite visų santaupų – išbandykite, identifikuokite savo poreikius, tvirtai nuspręsite, kokio tipo BMX norite, kuria linkme – lenktynine ar triukų – toliau „eisite“, tuomet ieškokite poreikius idealiai atitinkančio varianto.
Kainos ir kokybės santykis labai svarbus. Kainai įtakos turi dviračio techniniai aspektai, dalys, jų kokybė, patvarumas. Pigūs dviračiai, greičiausiai, neturės sustiprintų ratlankių. Tačiau gali būti geras variantas besimokantiems, pradedantiesiems, kai atliekami nesudėtingi triukai. Tobulėjant tikslinga investuoti į kokybišką ir patvarų BMX dviratį – tiek dėl jo galimybių, tiek dėl saugumo.

Prekės ženklas

Gamintojas yra nepaprastai reikšmingas aspektas, tiesiogiai susijęs su kokybe, patvarumu, dviračiui naudojamomis dalimis ir pan. Siūlome rinktis tik patikimų gamintojų BMX dviračius. Mūsų pasiūloje Jūsų simpatijas akimirksniu pelnys „Grunberg“, „Capriolo“, „Lombardo“, „Coppi“, „Free Agent“, „Atala“ ir kt. gamintojų kokybiški, puikių atsiliepimų sulaukiantys dviračiai. 

Papildomi aksesuarai: kokie svarbūs?

Važiuojant šiais dviračiais ir ypač atliekant triukus yra tikimybė nukristi, todėl rekomenduojami papildomi aksesuarai: apsaugos, šalmai, taip pat kaip ir važiavimui kitų tipų dviračiais pravers pompos, gertuvės.

Kaip prižiūrėti BMX dviratį?

Norint, kad dviratis ilgai tarnautų, būtina po naudojimo jį valyti ir periodiškai sutepti. Tiek valymui, tiek sutepimui naudokite tam skirtas priemones. Jų įsigyti galite internetu mūsų el. parduotuvėje ar fizinėje prekybos vietoje.

Dažniausiai užduodami klausimai (DUK) 

Ką reiškia BMX trumpinys?
Pavadinimas kildinamas iš anglų kalbos termino „Bicycle Motocross“.
 
Kiek vidutiniškai kainuoja BMX dviratis?
Mūsų asortimente rasite BMX dviračių įvairiomis kainomis – puiki proga rasti tinkamiausią kainos ir kokybės santykį skirtingą perkamąją galią turintiems pirkėjams. Puikus BMX dviratis vidutiniškai kainuoja apie porą šimtų eurų. Per išpardavimą galite mokėti dar pigiau.
 
Į ką svarbu atsižvelgti renkantis BMX dviratį?
Pirmiausia vertinkite naudotojo ūgį. Kitas vertintinas kriterijus – dviračio tipas: lenktyninis ar triukams skirtas. Atsižvelgę į šiuos du kriterijus galite vertinti dizainą. Tiesa, svarbu, jog BMX dviratis turėtų sustiprintus ratlankius, vieną pavarą, atitinkamą stipinų skaičių 
 
Kuo BMX dviratis skiriasi nuo įprasto?
BMX tipo yra žemas, turi labai žemoje pozicijoje esantį balnelį ir aukštai iškeltą vairą, vieną pavarą. Vairas su priekiniu ratu paprastai gali apsisukti 360 laipsnių kampu.

susiję straipsniai